Obec Srbce mapa

vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec > Organizace > Myslivecké sdružení

MS"Podlesí" Vitčice,Srbce,Pavlovice u Kojetína

Myslivecké sdružení hospodaří na rozloze 1052 ha v katastrálním území obcí Vitčice, Srbce a Pavlovice u Kojetína. Úkolem organizace je péče o zvěř, krajinu, rozvoj myslivecké kynologie a udržování mysliveckých tradic.

Myslivci každoročně provádějí přikrmování zvěře v zimním období, pečují o zdravotní stav zvěře předkládáním medikovaných krmiv a soli, provádí lov slabých, pro chov nevhodných kusů srnčí zvěře a lov predátorů jako jsou např. lišky, kuny, straky, atd..

Práce myslivců spočívá též v péči o krajinu v které zvěř žije. Provádí výsadbu nových stromů, uklízejí odpadky v krajině a zakládají úživná políčka pro zvěř. V současné době jednají se zástupci obcí o možnosti vzniku nových trvalých krajinných prvků (remízků,alejí),které z naší krajiny zmizely při kolektivizaci. Právě nedostatek těchto prvků dnes přináší odplavování ornice, časté záplavy, erozi způsobenou větrem, atd.. Věříme, že i v této oblasti najdeme společnou řeč, pokusíme se napravit chyby našich předků  a krajina v které žijeme se nám stane krásných domovem.

V organizaci působí 17 členů, převážně místních. Obec Srbce zastupuje 5 členů.

 Členové myslivecké sdružení chtějí  touto cestou poděkovat všem, kteří naší organizaci pomáhajítechnickými nebo finančními prostředky. Zejména pak zástupcům obcí, zástupcům Agrispolu a soukromému zemědělci p. Pospíšilovi. Všem ještě jednou děkujeme!

srna 

 

(Připravil František Holásek, internet: holasekfrantisek@atlas.cz)

Menu

Novinky z regionu

 logo.png

 logopov-2020.jpg

logo_rodina.png

 HZS.jpg

 

ZÁCHR. KRUH.png

 

spr.png

Dotace

Publicita.jpgprojekt.jpg

Srbce_publicita-page-001.jpg

 

11. 4. Izabela

Zítra: Julius

Návštěvnost stránek

143399