Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Oznámení obecního úřadu

Oznámení obecního úřadu  1. Od dnešního dne je z nařízení vlády v maloobchodních prodejnách potravin, lékárnách a drogériích vymezen čas od 10.00 do 12.00 pouze pro seniory ve věku nad 65 let.
  2. Od dnešní půlnoci platí povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest, tedy roušky, ústenky, šátky nebo šály.
  3. Občanům starším 70 let se nedoporučuje vycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí s výjímkou návštěvy zdravotnického zařízení. Z tohoto důvodu nabízí obecní úřad v Srbcích svým občanům nákup potravin a léků s dovážkou do domu, v případě zájmu se obracejte na starostku a místostarostku.    
  4. Všeobecný lékař MUDr. Korbelyi v Němčicích žádá pacienty, kteří přicházejí do ordinace, aby používali roušky, šátky na zakrytí úst a rukavice. Kdo nebude mít tyto pomůcky, nebude ošetřen! Neakutní pacienti žádá o omezení návštěv lékaře. Pro starší osoby je možnost zajištění domácí péče ze strany sestry.  
  5. Lékárna Medica Němčice nad Hanou oznamuje, že z důvodu mimořádných událostí je upraven provoz lékárny od 8 do 16 hod. s polední přestávkou od 12 do 12:30. V sobotu zůstává otevřeno od 8 do 11 hod. Pracovníci lékárny, žádají, aby telefonovali do lékárny jen v nutných případech, a v případě vyzvednutí léků, platili pomocí platební karty
  6. Pobočka České spořitelny v Němčicích je uzavřena do odvolání.
  7. Jelikož není žádná přímá pomoc od státu ani kraje v zabezpečení občanů vlastními rouškami, obracíme se na vás s prosbou o pomoc se šitím roušek pro srbecké občany.Kdo máte možnost ušít ochrannou roušku i pro své sousedy, prosím kontaktujte starostku  Janu Přecechtělovou na tel. 724980705.
  8. Sledujte informace na webu www.srbce.cz a Facebooku obce

 

Starostka obce

Jana Přecechtělová